domovo klubutekmovanjaatletiatletska šoladosežkigalerijaatletski sodnikipovezave

Koper, 28.9.2019

Na Prvenstvu Slovenije v atletiki za kategorijo U12 in U14 je prvega dne nastopilo 7 naših atletov. Med njimi se je najvišje povzpel z uvrstitivijo (drugi čas kvalifikacij) v A finale teka na 60m Nej Dobovišek. V samem finalu je z osebnim rekordom, ki je tudi nov klubski rekord za to kategorijo, osvojil srebrno medaljo. Tretji čas kvalifikacij je dosegel tudi Maurits Schmit, ki pa po atletskih pravilih kot tujec/Nizozemski državljan, ni smel nastopiti v finalu. Nastopili so v teku na 200m še Matija D. Bombač (10. mesto), Matija Lakner, Martin Artnak (OR), Kaja Vrbek (9.mesto in Urška Ogrizek (OR). Matija Lakner je nastopil še v skoki v višino (OR) ter Nej Dobovišek v metu vortexa 4. mesto).

Drugi dan je prinesel še drugo medaljo, osvojil jo je Nej Dobovišek v teku na 200m z novim OR in KR. Med 10 so se uvrstili še Matija Drofenik Bombač na 60m (OR, 5.mesto), Martin Artnak na 1000m (OR, KR, 6.mesto), Matija Lakner (1000m 7. mesto), Ana Ogrizek (1000m 10. mesto) ter Murits Schmit (daljina 10.mesto). Nastopili so še Filip Cmok (1000m, OR), Jakob Cmok (1000m, OR), Kaja Vrbek in Urška Ogrizek (obe 60m).